baslik

baslik02

baslik01

 

 
Bizi facebooktan takip edebilirsiniz, açıkçası maillere bakmaktan daha kolay oluyor. Bunun dışında bize şu nedenlerle mail yada mesaj atabilirsiniz:

>> Sitede probleminizin cevabını bulamadınız ve "ben falancayı merak ediyorum" ya da "falan konuda bilginiz var mı?" türü istekleriniz var. Bu durumda yazın bize, konuyla ilgili makale/kaynak vs. siteye eklensin. Böylece hem siz mutlu olun, hem de aynı soruyu sorayazmış kişiler makaleden yararlansın.

>> Papağanlar hakkında ya da bir papağan türü hakkında gayet bilgilisiniz ve insanlıkla paylaşmak istediğiniz eli yüzü düzgün, sitede parmak basılmamış bir noktaya parmak basan, bir makale/makaleleriniz var. Gönderirseniz yazınızı, hemen editör kostümüme bürünerek yazıyı değerlendiririm (papağanınız hırlıyorsa vurun bir tane kafasına türü öneriler içermediğinden emin olmak için) ve uygunluğuna bağlı sitede yayınlayabilirim. Bunu da eklemiş olayım.

>> Bu arada, "valla iyi oldu bu site", "çok güzel olmuş bravo" türü iltifat ve pohpohlamaları da mutlulukla kabul ederiz :) "Siteye maymunlarla ilgili bilgi de koymalısınız bence." türünden olmadığı taktirde, önerilerinize de açığız.

 

>> Soracağınız sorularla ilgili bir şey daha: Papağanınızı yeni aldınız ve "hırlıyor ne yapacağım?" "Kuşlar hakkında hiçbir şey bilmiyorum imdat!", "Gagasını çıtırdatıyor aman Allahım ne yapmalıyım?" türü feryatlarla dolup taşıyorsunuz. Acı bir haber, bunlarla ilgilenmiyoruz. Soracağınız her tür sorunun cevabı sitede mevcut. Sormadan önce iyice okuyun ve çalışın. Kolaya kaçmayın. Aradığınız cevap şimdi yoksa, aktif olmayan linklere bakın, ileride olacak. Eğer kimse tarafından sorulmamış, linki de bulunmayan bir sorundan muzdaripseniz, o zaman mail/facebooka mesaj atın, daha önce dediğimi tekrarlamayayım, yazar hazırlar koyarız. Olmadı yardımcı oluruz.

>> Papağan Okulunu ileride bir "papağan rehabilitasyon ve evlat edindirme" merkezine çevirme hayallerim var (ben, Nehir) tabii henüz öyle bir şey yok ortada, paylaşayım istedim. :) Yine de, ölmek üzeresiniz ve papağanınızı vereceğiniz kimse yok, papağanınıza artık bakamayacaksınız ve papağanını seven bir insan olarak onu satmayı değil, iyi bir aileye/kişiye vermek istiyorsunuz, ya da papağanınızın o kadar çok davranış bozukluğu ve o kadar çok psikolojik sorunları var ki, ve siz de o kadar ne yapacağınızı şaşırmış bir durumdasınız ki... Yani böylesi ekstrem durumlarda da mesaj atabilirsiniz, kuşunuza iyi bir aile bulmaya yada psikolojisini düzeltmeniz için yardımcı olmaya çalışırız.

ŞURALARDAN DA ŞU KİŞİLERE ULAŞABİLİRSİNİZ:

B.Nehir Halaçoğlu:
wwkikw@gmail.com

Begüm Konor:
bulutbegum@yahoo.com

fan

© 2011-2017 Papağan Okulu, Her hakkı saklıdır.
yuva | dersler | turler | okulun haylazları| iletişim