baslik

baslik02

baslik01

 

 


3 SINIF

1. Ders - Numara Eğitimi 1

2. Ders - Papağanlara Cesaret Kazandırma

3. Ders - Konuşmayı Öğretmek

4. Ders - Recall Eğitimi

Recall 1. aşama: "Gel"meye ikna etmek

5. Ders - Diğer hayvanlarla ve çocuklarla geçinme

6. Ders - Yabancılarla Tanıştırma

7. Ders - Davranış Bozuklukları

Isırma
Eşyaları Parçalama
İnatlaşma
Sürekli Bağırma
Kötü Alışkanlıklar

8. Ders - DNA testi

4. SINIF

1. Ders - Numara Eğitimi 2

2. Ders - Matematik ve Genel Kültür Eğitimi

3. Ders - Recall Eğitimi 2

4. Ders - Freeflighting (özgür uçuş)

5. Ders - Papağanlar için Yemek Tarifleri

6. Ders - Üreme

7. Ders - Yavru Bakımı

tiyo TÜYO KÖŞESİ

>> İki papağan kavga ettiğinde onların bağırtı çağırtısına kendi sesinizi de eklemeyin. Soğukkanlı ve kesin bir ses tonuyla onları ayırın ve her ikisini de kafesine 10 dakikalığına koyun. Aralarında bir husumet kalmaması için de birlikte birşeyler yapın. (oyun oynayın, yemek yeyin, banyo yapın vs.)

3. DERS - PAPAĞAN RAHATSIZLIKLARI


1Genelde, bir papağanda sorun gördüğümüzde o sorunun çözümü ve ne olduğuyla ilgileniyoruz. Halbuki bilinçli bir ebeveyn, papağanının sağlığıyla ilgili her konuyu, olay başına gelmeden araştırmalı, öğrenmelidir. Aksi taktirde herşey için çok geç olabilir. Papağanınız hangi durumlardan ne kadar etkilenir, papağanların hastalıkları nelerdir, bunlardan nasıl kaçınılabilir? Papağan rahatsızlıkları zannedildiğinden çok daha çeşitlidir. Üstelik duygusal yaratıklar olarak, sadece fiziksel rahatsızlıklar değil, psikolojik rahatsızlıklar da dikkate alınmalıdır. Psikolojik bir sorunu daha başlangıçta fark etmek bazen papağanlar için hayati bir öneme sahip olabiliyor. Odaklanılması gereken şey bir rahatsızlık olduktan sonra bunun nasıl yok edileceği değil, daha hiç olmadan nasıl engelleneceği, nasıl önüne geçileceğidir.

Bunun yanısıra, bu derste size papağanların ayrıntılı olarak nasıl sağlık taramasından geçirileceğini de anlatacağım. Sağlık taraması belki vahşi papağanlara uygulanamaz, ancak ele alışık papağanınızı arada bu tip ayrıntılı taramalardan geçirmeniz, olası sorunlarla daha baştan mücadele etmenizi sağlayabilir.

Bu ders kapsamındaki makaleler, zamanla eklenecek ve artacak. Vakit buldukça makaleleri kaleme aldığım için sabırlı olmanız gerek elbette :)

Nehir

© 2011-2017 Papağan Okulu, Her hakkı saklıdır.
yuva | dersler | turler | okulun haylazları| iletişim